Z ŻYCIA GÓRNICZEJ WIOSKI

Wesele Sztygara

Tego jeszcze nie było!
Wesele Sztygara w sercu Borów Tucholskich.

„Wesele Sztygara” czyli borowiacko-śląska biesiada weselna to impreza integracyjna bazująca na tradycjach weselnych z lat 30. XX wieku. Wesele jest rekonstrukcją prawdziwego wesela borowiacko-śląskiego, które odbyło się w miejscowości Piła w roku 1933. Jeden ze sztygarów Eryk, pracujący w podziemnych kopalniach węgla brunatnego Olga i Montania, poślubił Zosię – mieszkankę miejscowości Piła.
Zostań zatem gościem na weselu sztygara Eryka i Borowiaczki Zosi. Wyjątkowa i niezapomniana zabawa w klimacie lat 30. XX wieku, z muzyką na żywo, smacznym jadłem kuchni borowiackiej i śląskiej, tańcami i wesołymi przyśpiewkami.

„Wesele Sztygara” organizowane jest na zamówienie grup zorganizowanych (minimalna liczba uczestników to 30 osób) w ustalonym przez grupę terminie. W trakcie wesela zapewniamy wyżywienie – potrawy kuchni borowiackiej i śląskiej, oprawę muzyczną, wspólne śpiewanie, żartów opowiadanie i tańcowanie oraz wspaniałą zabawę w wyjątkowym otoczeniu przepełnionym duchem i historią jedynych w Polsce północnej podziemnych kopalń węgla brunatnego.

Czas trwania: 4 godziny
Cena: ustalana indywidualnie z grupą w zależności od ilości uczestników (szacunkowo około 90zł/osobę)
Ilość uczestników: minimalnie 30 osób

Zgłoszenia: 664 77 88 10  lub  buko@las.pl

Zapraszamy do wesołej podróży do przeszłości!